Custom Breadcrumbs (7.x-2.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Views
tr: Görünümler

en: Path
tr: Yol

en: Node type
tr: Düğüm tipi

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Titles
tr: Başlıklar

en: Paths
tr: Yollar

en: Node
tr: Düğüm

en: Home breadcrumb text
tr: Anasayfa yolu metni

en: Include
tr: Dahil et

en: Exclude
tr: Çıkar

en: Panels
tr: Paneller (Panels)

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Term
tr: Terim

en: Basic settings
tr: Temel ayarlar

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: Refine
tr: Yeniden ayarla

en: Undo
tr: Geri al

en: any
tr: herhangi biri

en: Examples
tr: Örnekler

en: Menu name
tr: Menü adı

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: About
tr: Hakkında

en: sort by @s
tr: @s ile sırala

en: Uses
tr: Kullanım

en: All languages
tr: Tüm diller

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
tr: <strong>%property</strong> değeri şu: <strong>%value</strong>

en: Taxonomy Term
tr: Sınıflandırma terimi

en: and where
tr: ve ayrıca

en: Homepage breadcrumb
tr: Anasayfa yolu

en: Specify the homepage breadcrumb text.
tr: Anasayfa yolu metnini belirtin.
