Custom Formatters (7.x-2.2) - en to de translation catalogue (42 entries)

en: Title
de: Titel

en: Operations
de: Aktionen

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Settings
de: Einstellungen

en: Export
de: Exportieren

en: Field
de: Feld

en: Preview
de: Vorschau

en: Save
de: Speichern

en: Add
de: Hinzufügen

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Fields
de: Felder

en: Mode
de: Modus

en: Textfield
de: Textfeld

en: Select list
de: Auswahlliste

en: Entity
de: Entität

en: Empty
de: Leer

en: Basic information
de: Basisinformation

en: Review
de: Überprüfung

en: Storage
de: Speicher

en: Devel
de: Devel-Modul

en: Module name
de: Modulname

en: Table of Contents
de: Inhaltsverzeichnis

en: About
de: Über

en: Formatter
de: Anzeigeformat

en: Radios
de: Optionsfelder

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: New textfield
de: Neues Textfeld

en: New select list
de: Neue Auswahlliste

en: Checkboxes
de: Kontrollkästchen

en: New checkboxes
de: Neue Kontrollkästchen

en: New radios
de: Neue Auswahloptionen

en: Textarea
de: Textbereich

en: New textarea
de: Neuer Textbereich

en: Save & Edit
de: Speichern & Bearbeiten

en: Formatter settings
de: Anzeigeformateinstellungen

en: Image styles
de: Bildstile

en: Formatters
de: Anzeigeformate

en: Label prefix
de: Prefix der Bezeichnung
