Custom Formatters (7.x-2.3) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: Field
fa: فیلد

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Fields
fa: فیلدها

en: Mode
fa: سبک

en: Textfield
fa: فیلد متنی

en: Tokens
fa: توکن‌ها

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Entity
fa: عنصر

en: Empty
fa: خالی

en: Basic information
fa: اطلاعات پایه

en: Review
fa: بازبینی

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Module name
fa: نام ماژول

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر
