Custom Formatters (7.x-2.3) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Field
id: Bidang

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Custom
id: Tersuai

en: Fields
id: Bidang isian

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Tokens
id: Token

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: Entity
id: Entitas

en: Empty
id: Kosong

en: Basic information
id: Informasi dasar

en: Review
id: Periksa

en: Module name
id: Nama modul

en: Formatter
id: Pengformat

en: Radios
id: Radio

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Formatter settings
id: Pengaturan formatter

en: Image styles
id: Gaya gambar
