Custom Help Text (7.x-1.2-rc1) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیغام

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: Help
fa: راهنما

en: Add
fa: افزودن

en: Path
fa: مسیر

en: Paths
fa: مسیرها

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Clone
fa: تکرار

en: Revert
fa: بازگشت

en: !name field is required.
fa: فیلد !name اجباری است.

en: Translate
fa: ترجمه

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.
