Custom Help Text (7.x-1.2-rc1) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Help
it: Aiuto

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Paths
it: Percorsi

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Clone
it: Clona

en: Revert
it: Ripristina

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Restore
it: Ripristina

en: Translate
it: Traduci

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Administer settings
it: Amministra le impostazioni
