Custom Help Text (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Export
hu: Exportálás

en: Help
hu: Súgó

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Path
hu: Útvonal

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Block
hu: Blokk

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Clone
hu: Klónozás

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Translate
hu: Fordítás

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Administer settings
hu: Beállítások adminisztrációja
