Custom Help Text (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Help
hi: मदद

en: Add
hi: जोड़ें

en: Path
hi: मार्ग

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Roles
hi: भूमिका

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: !name field is required.
hi: !name फील्ड जरुरी है

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Restore
hi: पुनर्स्थापित

en: Translate
hi: अनुवाद
