Custom Help Text (7.x-1.3) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Export
ar: تصدير

en: Help
ar: المساعدة

en: Add
ar: إضافة

en: Path
ar: المسار

en: Paths
ar: مسارات

en: Block
ar: الصندوق

en: Roles
ar: الأدوار

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Clone
ar: استنساخ

en: Revert
ar: استرجع

en: !name field is required.
ar: حقل "!name" ضروري.

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Restore
ar: استرجاع

en: Translate
ar: ترجمة

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: حدد الصفحات باستخدام المسارات الخاصة بها، أدخل مسار واحد في كل سطر. العلامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. مثلاً %blog لمسار المدونة و %blog-wildcard لأي مدونة شخصية. %front هي الصفحة الرئيسية.
