Custom Help Text (7.x-1.2-rc1) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Help
id: Bantuan

en: Add
id: Tambah

en: Path
id: Jalur

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Clone
id: Kloning

en: Revert
id: Kembali

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Restore
id: Pulihkan

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.
