Custom Help Text (7.x-1.2) - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Export
nl: Exporteren

en: Add
nl: Toevoegen

en: Path
nl: Pad

en: Paths
nl: Paden

en: Block
nl: Blok

en: Roles
nl: Rollen

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Revert
nl: Terugzetten

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: Blocks
nl: Blokken

en: Restore
nl: Herstellen

en: Translate
nl: Vertalen

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Specificeer pagina's door hun paden te gebruiken. Gebruik één regel per pad. Gebruik eventueel '*' als jokerteken. Voorbeeldpaden zijn %blog voor de blog pagina en %blog-* voor iedere persoonlijke blog. %front is de voorpagina.

en: Administer settings
nl: Instellingen beheren

en: Administer texts
nl: Teksten beheren
