LoginRadius Customer Identity and Access Management (7.x-4.0) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Developers
fa: توسعه دهنده ها

en: Date
fa: تاریخ

en: Password
fa: گذرواژه

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: edit
fa: ویرایش

en: Text
fa: متن

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Only site administrators can create new user accounts.
fa: فقط مدیران سایت می‌توانند حساب های کاربری جدید بسازند.

en: Activation
fa: فعال‌سازی

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Error saving user account.
fa: خطا در ذخیره حساب کاربری.

en: About
fa: درباره

en: Email Settings
fa: پیکربندی پست الکترونیکی

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
fa: از شما برای درخواست حساب متشکریم. حساب شما در حال حاضر منتظر موافقت مدیریت است. در ضمن یک پیغام خوشامدگویی با دستورالعمل بعدی به نشانی پست الکترونیک شما ارسال شد.

en: New user: %name (%email).
fa: کاربر جدید: %name (%email).

en: Long text
fa: متن طولانی
