Customizable entities (7.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (133 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: content
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Explanation or submission guidelines
he: הסבר או הנחיות שליחה

en: Disabled
he: מושבת

en: view
he: צפיה

en: Reset
he: איתחול

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Weight
he: משקל

en: Required
he: נדרש

en: edit
he: עריכה

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Teaser
he: תקציר

en: The username %name does not exist.
he: המשתמש %name לא קיים במערכת.

en: Updated
he: עודכן

en: type
he: סוג

en: User
he: משתמש

en: status
he: מצב

en: Created
he: נוצר

en: Update options
he: אפשרויות עדכון

en: Active
he: פעיל

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Title field label
he: תגית שדה הכותרת

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: Title label
he: תווית כותרת

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Operation
he: פעולה

en: You have to specify a valid date.
he: יש להזין תאריך תיקני.

en: Full
he: מלא

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Authored on
he: בתאריך

en: Leave blank for %anonymous.
he: השאר ריק עבור %anonymous.

en: Hidden
he: מוסתר

en: No items selected.
he: לא נבחרו פריטים.

en: The update has been performed.
he: העדכון בוצע.

en: published
he: פורסם

en: Refine
he: מיקוד

en: Undo
he: ביטול

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Revert
he: שחזור

en: any
he: הכל

en: Revisions for %title
he: גרסאות של %title

en: revert
he: שחזר

en: Revision
he: גרסה

en: current revision
he: גרסה נוכחית

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Not published
he: לא מפורסם

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: not published
he: לא פורסם

en: not sticky
he: לא דביק

en: sticky
he: דביק

en: not promoted
he: לא קודם

en: promoted
he: קודם

en: Sticky
he: דביק

en: Default options
he: אפשרויות ברירת מחדל

en: Processing
he: בתהליך

en: Above
he: מעל

en: Manage fields
he: ניהול שדות

en: The update has encountered an error.
he: העדכון נתקל בשגיאה.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
he[0]: פריט אחד עובד בהצלחה:
he[1]: @count פריטים עובדו בהצלחה:

en: Language neutral
he: שפה נייטרלית

en: Preview trimmed version
he: גרסה מקוצרת

en: Preview full version
he: תצוגה מקדימה של גירסה מלאה

en: Show only items where
he: הצגת פריטים רק כאשר

en: Promote to front page
he: קידום לדף הראשי

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Data
he: נתונים

en: Up to date translation
he: תרגום מעודכן

en: Outdated translation
he: תרגום מיושן

en: clone
he: שכפול

en: export
he: ייצוא

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: translate
he: תרגום

en: Revision information
he: מידע על הגרסה

en: @type %title has been created.
he: @type %title נוצר.

en: @type %title has been updated.
he: עודכן ה@type %title.

en: By @name on @date
he: ע"י @name ב- @date

en: By @name
he: ע"י @name

en: New revision
he: גרסה חדשה

en: Submission form settings
he: הגדרות והתנהגות בעת הגשת הטופס

en: language
he: שפה

en: An error occurred and processing did not complete.
he: ארעה שגיאה והעיבוד לא הסתיים.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
he: הגרסה המקוצרת של הפרסום מראה כיצד הפרסום שלך יראה כאשר הוא מקודם לעמוד ראשי או כאשר הוא מיוצא לסינדיקציה.<span class="no-js"> אתה יכול להכניס את התו המפריד "&lt;!--break--&gt;" (ללא הגרשיים) כדי לעדן את המקום בו הפרסום שלך מפוצל.</span>

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
he: @type %title הוחזר למהדורה מתאריך %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
he: מהדורה מתאריך %revision-date מסוג @type %title נמחקה.

en: Edit @type
he: ערוך @type

en: manage fields
he: ניהול שדות

en: Submitted by !username on !datetime
he: נכתב ע"י !username בתאריך !datetime

en: No revision
he: אין גירסה

en: Requires a title
he: דרושה כותרת

en: Edit URL
he: עריכת כתובת URL

en: Date changed
he: התאריך השתנה

en: manage display
he: ניהול תצוגה

en: Preview before submitting
he: תצוגה מקדימה לפני שמירה

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
he: הטקסט הזה יוצג בראש העמוד כאשר יוצרים או עורכים תכנים השייכים לסוג תוכן זה.

en: Display author and date information.
he: הצגת תאריך פרסום ומידע על המחבר.

en: Author username and publish date will be displayed.
he: יוצגו שם המשתמש של המחבר/ת ותאריך הפרסום.

en: Publish selected content
he: פירסום התוכן שנבחר

en: Unpublish selected content
he: העברה התוכן שנבחר  למצב "לא פורסם"

en: Promote selected content to front page
he: קדם את התוכן הנבחר לדף הראשי

en: Make selected content not sticky
he: הפוך תוכן מסומן ללא דביק

en: Deleted @count posts.
he: נמחקו @count דפים

en: Revision log message
he: הודעת יומן לגרסאות

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
he: ציין הסבר לשינויים שהינך עושה. זה יעזור לאחרים להבין את המניע לשינוי הגירסה

en: Don't display post information
he: לא להציג מידע על הפוסט

en: Creates revision
he: יוצר גירסאות

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
he: פורמט: %time. פורמט התאריך הוא YYYY-MM-DD ו %timezone הוא ההפרש מUTC. השאירו ריק כדי להשתמש במועד שליחת הטופס.

en: and where %property is %value
he: וכאשר ה%property הוא %value

en: where %property is %value
he: כאשר ה%property הוא %value

en: and where
he: וכאשר

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
he[0]: פוסט אחד נמחק.
he[1]: נמחקו @count פוסטים.
