Customizable entities (7.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (131 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: content
ro: conţinut

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Explanation or submission guidelines
ro: Explicaţii şi sugestii de publicare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: view
ro: afișează

en: Reset
ro: Resetează

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Required
ro: Necesar

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: The username %name does not exist.
ro: Utilizatorul  %name nu există.

en: Updated
ro: Actualizat

en: type
ro: tip

en: User
ro: Utilizator

en: status
ro: stare

en: Created
ro: Creat

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Active
ro: Activ

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Title field label
ro: Etichetă câmp titlu

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Title label
ro: Etichetă titlu

en: Authored by
ro: Autor

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Optional
ro: Opţional

en: Operation
ro: Operație

en: You have to specify a valid date.
ro: Trebuie să specificaţi o dată validă.

en: Full
ro: Complet

en: Authoring information
ro: Informaţii despre autor

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Leave blank for %anonymous.
ro: Lăsaţi liber pentru %anonymous.

en: Hidden
ro: Ascuns

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: published
ro: publicat

en: Refine
ro: Rafinează

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: any
ro: orice

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: revert
ro: revenire

en: Revision
ro: Revizie

en: current revision
ro: versiunea curentă

en: Date created
ro: Dată creată

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: not published
ro: nepublicat

en: not sticky
ro: nu este lipicios

en: sticky
ro: lipicios

en: not promoted
ro: nepromovat

en: promoted
ro: promovat

en: Sticky
ro: Lipicios

en: View @type
ro: Vizualizează @type

en: Default options
ro: Opţiuni implicite

en: Processing
ro: În procesare

en: Above
ro: Deasupra

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: The update has encountered an error.
ro: Actualizarea a întâmpinat o eroare.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ro[0]: 1 obiect a fost procesat cu succes:
ro[1]: @count obiecte au fost procesate cu succes:
ro[2]: @count de obiecte au fost procesate cu succes:

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: Preview trimmed version
ro: Previzualizare versiune scurtă

en: Preview full version
ro: Previzualizare versiune întreagă

en: Show only items where
ro: Afişează numai articolele unde

en: Promote to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Data
ro: Dată

en: Up to date translation
ro: Traducere la zi

en: Outdated translation
ro: Traducere expirată

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Revision information
ro: Informaţii revizie

en: @type %title has been created.
ro: @type %title a fost creat.

en: @type %title has been updated.
ro: @type %title a fost actualizat.

en: By @name on @date
ro: De @name la @date

en: By @name
ro: De @name

en: New revision
ro: Revizie nouă

en: Submission form settings
ro: Configuraţie formular

en: language
ro: limba

en: An error occurred and processing did not complete.
ro: A apărut o eroare şi procesarea nu a fost finalizată.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
ro: Vesiunea prescurtată a articolului arată modul de afişare pe prima pagină sau când este exportat în flux. <span class="no-js">Puteţi insera delimitatorul "&lt;!--break--&gt;" (fără ghilimele) pentru a regla cu fineţe locul unde va fi tăiat articolul.</span>

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
ro: @type %title a fost readus la o versiune mai veche din data de %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ro: Revizia din %revision-date a @type %title a fost ştearsă.

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: No revision
ro: Nicio revizie

en: Requires a title
ro: Titlul este obligatoriu

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: manage display
ro: administrare afişare

en: Preview before submitting
ro: Previzualizare înainte de trimitere

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
ro: Acest text va fi afișat în partea de sus a paginii atunci când se creează sau se editează conținut de acest tip.

en: Display author and date information.
ro: Afișare informații despre autor și dată

en: Author username and publish date will be displayed.
ro: Numele de utilizator al autorului și data publicării vor fi afișate.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ro: Numele lizibil mașină nu este valid. Introduceți un nume diferit de %invalid.

en: Publish selected content
ro: Publicare conținut selectat

en: Unpublish selected content
ro: Retrage conținutul selectat

en: Promote selected content to front page
ro: Promovare conținut selectat pe prima pagină

en: Demote selected content from front page
ro: Scoate conținutul selectat de pe prima pagină

en: Make selected content sticky
ro: Fă conținutul selectat lipicios

en: Make selected content not sticky
ro: Fă conținutul selectat nelipicios

en: Delete selected content
ro: Șterge conținutul selectat

en: Deleted @count posts.
ro: @count postări șterse.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ro[0]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest element?
ro[1]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți aceste elemente?

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ro: Oferă o explicație pentru modificările pe care le aduceți. Aceasta va ajuta alți autori să înțeleagă motivele dumneavoastră.

en: Don't display post information
ro: Nu afișa informații postare

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
ro: Format: %time. Formatul datei este YYYY-MM-DD, iar %timezone este diferența de fus orar de la UTC. Lăsați necompletat pentru a folosi timpul la care a fost salvat formularul.

en: and where
ro: și unde

en: Label display for @title
ro: Eticheta de afișare pentru @title

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
ro[0]: 1 postare ștearsă.
ro[1]: @count postări șterse.

en: Delete @type
ro: Șterge @type
