Customizable entities (7.x-1.0) - en to gu translation catalogue (41 entries)

en: User interface
gu: વપરાશકર્તા ઈન્ટરફેસ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: content
gu: સામગ્રી

en: Author
gu: લેખક

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Explanation or submission guidelines
gu: સમજૂતી અથવા રજૂઆત માર્ગદર્શિકા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: view
gu: જુઓ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Weight
gu: તરલતા

en: Required
gu: જરૂરી

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: type
gu: પ્રકાર

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: status
gu: સ્થિતિ

en: Active
gu: સક્રિય

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Optional
gu: વૈકલ્પિક

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: any
gu: કોઈપણ

en: Not published
gu: અપ્રકાશિત

en: Above
gu: ઉપર

en: Manage fields
gu: ક્ષેત્ર વ્યવસ્થાપન

en: Data
gu: માહિતી

en: Edit URL
gu: URL સંપાદિત કરો
