Customizable entities (7.x-1.0) - en to ur translation catalogue (24 entries)

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: content
ur: متن

en: Author
ur: مصنف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Explanation or submission guidelines
ur: وضاحت یا جمع کرانے کی ہدایات

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: edit
ur: ترمیم

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: Processing
ur: زیرِ عمل
