Drupal 1c Integration (7.x-1.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Type
ru: Тип

en: Actions
ru: Действия

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: Password
ru: Пароль

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Taxonomy term
ru: Термин таксономии

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Data type
ru: Тип данных

en: File name
ru: Имя файла

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Multiple values
ru: Множественный выбор

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Save settings
ru: Сохранить настройки

en: Do nothing
ru: Ничего не делать

en: Undefined
ru: Неопределенный

en: Tree
ru: Дерево

en: Unpublish nodes
ru: Снять материалы с публикации

en: Select
ru: Выбрать

en: Settings saved
ru: Настройки сохранены успешно

en: Select vocabulary
ru: Выберите словарь

en: Item name
ru: Название пункта

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Target
ru: Цель

en: Rule
ru: Правило

en: Properties
ru: Свойства

en: Import page
ru: Импортировать страницу

en: Rule name
ru: Название правила

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
ru: Пробелы разрешены; знаки пунктуации запрещены, за исключением точек, тире, апострофов и знаков подчеркивания.

en: Related term
ru: Связанные термины

en: -Select-
ru: -Выбор-

en: Source entity
ru: Исходная сущность
