dot2code - QR code management service (7.x-1.5) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: none
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: URL
hi: यूआरएल

en: Total
hi: कुल

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Email
hi: ईमेल

en: Create
hi: बनाएँ

en: days
hi: दिन

en: Active
hi: सक्रिय

en: Not found
hi: नहीं मिला

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Mode
hi: प्रकार

en: Address
hi: पता

en: Send
hi: भेजें

en: Company
hi: कम्पनी

en: Other
hi: अन्य

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Duration
hi: अवधि

en: English
hi: अंग्रेजी

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Page not found
hi: पृष्ठ नहीं मिला

en: cURL
hi: कर्ल

en: Galician
hi: गैलिशियन्

en: Interface
hi: इंटरफ़ेस
