dot2code - QR code management service (7.x-1.5) - en to ro translation catalogue (57 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Default
ro: Implicit

en: Download PDF
ro: Descărcare PDF

en: Update
ro: Actualizare

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Email
ro: email

en: Create
ro: Crează

en: days
ro: zile

en: Active
ro: Activ

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Custom
ro: Personalizat

en: Mode
ro: Mod

en: Domain
ro: Domeniu

en: Address
ro: Adresă

en: Send
ro: Trimite

en: Company
ro: Companie

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Other
ro: Altele

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Duration
ro: Durată

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Birthday
ro: Data nașterii

en: English
ro: Engleză

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Contact information
ro: Informații contact

en: Percentage
ro: Procentaj

en: Delete role
ro: Şterge rolul

en: Page not found
ro: Pagina nu a fost găsită

en: Telephone
ro: Telefon

en: Contact email
ro: E-mail de contact

en: Generate
ro: Generează

en: Access type
ro: Tip acces

en: Galician
ro: Galiţiană

en: Locales
ro: Locale

en: Interface
ro: Interfaţă

en: Interfaces
ro: Interfețe

en: Reusable
ro: Reutilizabil
