Da Vinci (7.x-2.3) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: Comments
it: Commenti

en: Tags
it: Etichette

en: Help
it: Aiuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Map
it: Mappa

en: by
it: da

en: My account
it: Profilo utente

en: Data
it: Dati

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Main menu
it: Menu principale

en: Posted on
it: Pubblicato il

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Status message
it: Messaggio di stato
