Danland (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Register
nl: Inschrijven

en: Login
nl: Inloggen

en: Left sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Right sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: Footer
nl: Voet

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Bottom middle
nl: Onder (in het midden)

en: Content top
nl: Bovenkant inhoud

en: Content bottom
nl: Onderkant inhoud

en: Bottom 1
nl: Onder 1

en: Bottom 2
nl: Onder 2

en: Bottom 3
nl: Onder 3

en: Main content
nl: Hoofdinhoud

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Submitted by !username on !datetime.
nl: Door !username  op !datetime.

en: Bottom first
nl: Onder (eerste)

en: Bottom last
nl: Onder (laatste)

en: Preface top
nl: Inleiding bovenkant

en: Preface first
nl: Eerste inleiding

en: Preface middle
nl: Inleiding midden

en: Preface last
nl: Inleiding laatste

en: Bottom 4
nl: Onderste 4

en: Danland sub theme. Danland with no frontpage image banner and slideshow.
nl: Danland subthema. Danland zonder frontpagina afbeelding en slideshow.

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: published by !username on !datetime
nl: Gepubliceerd door !username op !datetime

en: Drupal Theme provided by <a href="http://www.danetsoft.com">Danetsoft</a> developed by <a href="http://www.danpros.com">Danang Probo Sayekti</a> inspired by <a href="http://www.maksimer.no">Maksimer</a>.
nl: Drupal Theme van <a href="http://www.danetsoft.com">Danetsoft</a> ontwikkeld door <a href="http://www.danpros.com">Danang Probo Sayekti</a> geïnspireerd door <a href="http://www.maksimer.no">Maksimer</a>.

en: Search region
nl: Zoekgebied
