Danland (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Register
tr: Kaydol

en: Login
tr: Giriş

en: Help
tr: Yardım

en: Left sidebar
tr: Sol sütun

en: Right sidebar
tr: Sağ sütun

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Logout
tr: Çıkış

en: Bottom middle
tr: Alt bölge orta

en: Content top
tr: Önce içerik

en: Superfish menu
tr: Superfish menüsü

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: Bottom 1
tr: En alt 1

en: Bottom 2
tr: En alt 2

en: Bottom 3
tr: En alt 3

en: Main content
tr: Ana içerik

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Submitted by !username on !datetime.
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi.

en: Bottom first
tr: Alt bölge ilk

en: Bottom last
tr: Alt bölge son

en: Preface top
tr: Giriş üst

en: Preface first
tr: Giriş ilk

en: Preface middle
tr: Giriş orta

en: Preface last
tr: Giriş son

en: Bottom 4
tr: En alt 4

en: Logged in as
tr: Giriş yapan kullanıcı

en: Danland sub theme. Danland with no frontpage image banner and slideshow.
tr: Danland alt teması. Ana sayfasında resimli başlık (banner) ve resim gösterisi (slideshow) olmayan Danland teması.

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: published by !username on !datetime
tr: !username tarafından !datetime tarihinde yayınlandı

en: Drupal Theme provided by <a href="http://www.danetsoft.com">Danetsoft</a> developed by <a href="http://www.danpros.com">Danang Probo Sayekti</a> inspired by <a href="http://www.maksimer.no">Maksimer</a>.
tr: <a href="http://www.maksimer.no">Maksimer</a>'dan ilham alarak <a href="http://www.danpros.com">Danang Probo Sayekti</a> tarafından geliştirilip <a href="http://www.danetsoft.com">Danetsoft</a> tarafından sunulan Drupal Teması.

en: Search region
tr: Arama bölgesi
