Data (7.x-1.0-alpha4) - en to he translation catalogue (42 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Next
he: הבא

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Cancel
he: ביטול

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Overview
he: סקירה

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: None
he: ללא

en: Required
he: נדרש

en: Name
he: שם

en: Export
he: יצוא

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Add new
he: הוספת חדש

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: Vocabularies
he: מילונים

en: <none>
he: <ללא>

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Node
he: פריט תוכן

en: Create
he: יצירה

en: Overridden
he: נדרס

en: Number of rows
he: מספר שורות

en: Normal
he: נורמלי

en: Edit view
he: עריכת היבט

en: Override
he: דריסה

en: Revert
he: שחזור

en: Select
he: בחר

en: Index
he: אינדקס

en: Identifier
he: מזהה

en: Locked
he: נעול

en: Data
he: נתונים

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Bulk operations
he: פעולות גורפות

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: Warnings
he: אזהרות

en: Unsigned
he: לא חתום
