Data (7.x-1.0-alpha8) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: Required
ar: ضروري

en: Name
ar: الاسم

en: Export
ar: تصدير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Add new
ar: إضافة جديد

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: <none>
ar: <لا يوجد>

en: Create
ar: أنشئ

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Normal
ar: طبيعي

en: Edit view
ar: تحرير الرؤية

en: Granularity
ar: النعومة

en: Revert
ar: استرجع

en: Index
ar: الفهرس

en: Locked
ar: مقفل

en: Data
ar: المعطيات

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: Warnings
ar: تحذيرات

en: Unsigned
ar: غير معلّم

en: Date type
ar: نوع التاريخ
