Date (7.x-2.11-beta1) - en to hu translation catalogue (521 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Delete
hu: Törlés

en: Value
hu: Érték

en: Description
hu: Leírás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: all
hu: mind

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Date
hu: Dátum

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Required
hu: Szükséges

en: Save
hu: Mentés

en: Top
hu: Teteje

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Text
hu: Szöveg

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: days
hu: napok

en: Bottom
hu: Alja

en: Never
hu: Soha

en: Custom
hu: Egyéni

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Count
hu: Mennyiség

en: %time ago
hu: %time óta

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: OR
hu: VAGY

en: Method
hu: Mód

en: Now
hu: Most

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: !time ago
hu: !time

en: Other
hu: Egyéb

en: Repeat
hu: Ismétlődés

en: Both
hu: Mindkettő

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: Plain
hu: Egyszerű

en: Datestamp
hu: Dátumbélyeg

en: Operation
hu: Művelet

en: Duration
hu: Időtartam

en: Change
hu: Változtat

en: Week of @date
hu: @date hete

en: Pager position
hu: Lapozó elhelyezkedése

en: Date/Time
hu: Dátum / Idő

en: Select a date
hu: Dátum kiválasztása

en: Features
hu: Jellemzők

en: Site's time zone
hu: A webhely időzónája

en: Date's time zone
hu: A dátum időzónája

en: No time zone conversion
hu: Nincs időzóna-átalakítás

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
hu: Az óra szintű finomság nélküli dátumoknak nem kell időzóna kezelést használniuk.

en: Granularity
hu: Finomság

en: Time zone handling
hu: Időzóna-kezelés

en: Date field
hu: Dátummező

en: AND
hu: ÉS

en: Interval
hu: Időköz

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Select
hu: Kiválasztás

en: A valid date is required for %title.
hu: %title számára érvényes dátum szükséges.

en: A Date API that can be used by other modules.
hu: Egy <em>Date API</em>, melyet más modulok használhatnak.

en: The Strtotime default value is invalid.
hu: Az <em>strtotime</em> alapértelmezés szerinti értéke érvénytelen.

en: Relative
hu: Relatív

en: Above
hu: Felette

en: Within
hu: Belül

en: Position of date part labels
hu: Dátumrész címkék helyzete

en: User's time zone
hu: A felhasználó időzónája

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban ISO dátumként. Történelmi és részleges dátumokhoz javasolt.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban <em>datetime</em> mezőként. Olyan teljes dátumokhoz és időkhöz javasolt, ahol szükség lehet az időzóna átalakítására.

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
hu: <em>jQuery</em> legördülő naptárak és időbeviteli felületi elemek engedélyezése dátumok és idők kiválasztásához.

en: Until
hu: Eddig

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
hu: <em>Dátum Repeat API</em> az ismétlődő dátumok és idők kiszámítására <em>iCal</em> szabályok alapján.

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: Date range
hu: Dátumtartomány

en: Pager
hu: Lapozó

en: contains
hu: tartalmazza

en: Default format
hu: Alapértelmezés szerinti beviteli forma

en: About
hu: Leírás

en: and
hu: és

en: Popup
hu: Felugró

en: Time ago
hu: Ennyi ideje

en: Show @count value(s)
hu: @count értéket jelenít meg

en: Custom format
hu: Egyéni formátum

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: interval
hu: időköz

en: Undated
hu: Dátumozatlan

en: Date year range
hu: Dátum évtartomány

en: Format: @date
hu: Formátum: @date

en: The dates are invalid.
hu: A dátumok hibásak.

en: Repeats
hu: Ismétlődések

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
hu: !repeats_every_interval !date_order !day_of_week napon

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
hu: !repeats_every_interval minden !day_of_week-i napon

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
hu: !repeats_every_interval !month_names hónapok !month_days. napján

en: !repeats_every_interval on !month_names
hu: !repeats_every_interval !month_names hónapokban

en: !repeats_every_interval !count times
hu: !repeats_every_interval !count alkalommal

en: !repeats_every_interval until !until_date
hu: !repeats_every_interval !until_date-ig

en: !repeats_every_interval except !except_dates
hu: !repeats_every_interval kivéve !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
hu: !repeats_every_interval ahol a hét kezdőnapja !day_of_week

en: every week | every @count weeks
hu[0]: minden héten
hu[1]: minden @count. héten

en: every month | every @count months
hu[0]: minden hónapban
hu[1]: minden @count. hónapban

en: every year | every @count years
hu[0]: minden évben
hu[1]: minden @count. évben

en: every day | every @count days
hu[0]: minden nap
hu[1]: minden @count. nap

en: Date field(s)
hu: Dátummező

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
hu: Módszer több dátummező kezelésére ugyanabban a lekérdezésben. Elemeket ad vissza bármelyik egyező mezőből (date = field_1 VAGY field_2), vagy csak azokból amelyik mindegyik kiválasztott mezővel megegyeznek (date = field_1 ÉS field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
hu: Legalább egy dátummezőt ki kell választani ehhez a szűrőhöz.

en: Missing date fields!
hu: Hiányzó dátummezők!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
hu: (@field) <strong>Felfedve</strong> @widget @format

en: Time ago (with "ago" appended)
hu: Eltelt idő ("ennyi ideje:" előtaggal)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
hu: Időtartam („ideje / múlva” hozzáfűzésével)

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: %title is invalid.
hu: %title érvénytelen

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
hu: %filename importálásakor HTTP-hiba történt: @error

en: Failed to open file: %filename
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
hu: Érvénytelen naptárfájl: %filename

en: Invalid calendar file.
hu: Érvénytelen naptárfájl.

en: Custom input format
hu: Egyéni beviteli forma

en: Hide repeat rule
hu: Ismétlődési szabály elrejtése

en: There are errors in @field_name value #@delta:
hu: Hibák vannak @field_name mező #@delta értékében:

en: There are errors in @field_name:
hu: @field_name mezőben hibák vannak:

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
hu: A <em>Date</em> és a <em>Date API</em> modulok teljes dokumentációja elérhető a <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a> címen.

en: Use default jQuery timepicker
hu: Alapértelmezés szerinti jQuery időválasztó használata

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
hu: Kézi időbevitel, nincs jQuery időválasztó

en: Timepicker
hu: Időválasztó

en: Current exceptions
hu: Jelenlegi kivételek

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
hu: A dátumok és naptárak beállítása bonyolult lehet. A !date_wizard megkönnyíti egy egyszerű dátum tartalomtípus és a kapcsolódó naptár létrehozását.

en: Date wizard
hu: Dátumvarázsló

en: Content type name
hu: Tartalomtípus neve

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
hu: Programok által használt név. Megengedett értékek: (a-z, 0-9, _). Ha nincs ilyen tartalomtípus, akkor létre lesz hozva.

en: Content type label
hu: Tartalomtípus cimkéje

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
hu: A tartalomtípus emberek által olvasható neve. Csak új tartalomtípus létrehozásakor van rá szükség.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
hu: Egy dátum tartalomtípus ami egy <em>Views</em> naptárhoz van kapcsolva.

en: Content type description
hu: Tartalomtípus leírása

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
hu: Leírás a tartalomtípushoz. Csak új tartalomtípus létrehozásakor van rá szükség.

en: Date field name
hu: Dátummező neve

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
hu: Programok által használt név. Megengedett értékek: (a-z, 0-9, _). Nem lehet létező mező neve.

en: Date field label
hu: Dátummező címkéje

en: The human-readable label for this field.
hu: A mező emberek által olvasható címkéje.

en: Date widget type
hu: Dátum felületi elem típusa

en: Show repeating date options
hu: Dátum ismétlődési beállításainak megjelenítése

en: Date field type
hu: Dátummező típusa

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
hu: <em>Datetime</em> a javasolt típus, kivéve a történelmi dátumokat vagy csak évet, hónapot tartalmazó dátumokat. Régebbi, vagy nem teljes dátumok esetén a <em>Date</em> típust (egy ISO dátum) kell használni.

en: Date timezone handling
hu: Dátum időzóna kezelése

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
hu: Az időelemeket nem tartalmazó finomságú dátumoknál az időzóna kezelést „nincs”-re kell állítani.

en: Create a calendar for this date field
hu: Naptár létrehozása ehhez a dátummezőhöz

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
hu: Ez a tartalomtípus név már létezik, új mező hozzáadása a létező tartalomtípushoz.

en: This field name already exists.
hu: A mezőnév már létezik.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
hu: Az idővel nem rendelkező finomságnál az időzóna kezelésnek „nincs”-nek kell lennie.

en: Date Tools
hu: Dátum eszközök

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
hu: Eszközök dátumok és naptárak importálásához és létrehozásához.

en: Date browser
hu: Dátumböngésző

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
hu: Egyéb megjelenítésekhez csatolható dátum vissza/előre navigáció. Szüksége van a <em>Date</em> argumentumra.

en: Date browser style
hu: Dátumböngésző stílus

en: Creates back/next navigation.
hu: Előző/következő navigáció létrehozása.

en: Date (!base_table)
hu: Dátum (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
hu: Bármely nézet !base_table dátummező szűrése egy dátum argumentummal. Minden általános ISO dátum/időszak formátum használható (pl.: YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, stb.).

en: Filter any Views !base_table date field.
hu: Bármelyik nézet !base_table dátummező szűrése.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
hu: Az alapértelmezésként, összegzésben és navigációban használt dátumérték típusának kiválasztása. Például, a „hónap” finomság az alapértelmezés szerinti dátumot az aktuális hónapra állítja, havonkénti összesítéssel az összegző nézetekben, és az előző és következő hónapokra mutató hivatkozással, ha a dátum navigáció használva van.

en: You must select at least one date field for this argument.
hu: Legalább egy dátummezőt ki kell választani ehhez az argumentumhoz.

en: Navigate to previous year
hu: Ugrás az előző évre

en: Navigate to next year
hu: Ugrás a következő évre

en: Navigate to previous month
hu: Ugrás az előző hónapra

en: Navigate to next month
hu: Ugrás a következő hónapra

en: Navigate to previous week
hu: Ugrás az előző hétre

en: Navigate to next week
hu: Ugrás a következő hétre

en: Navigate to previous day
hu: Ugrás az előző napra

en: Navigate to next day
hu: Ugrás a következő napra

en: View full page month
hu: Hónap egészoldalas megtekintése

en: Relative date
hu: Relatív dátum

en: Show End Date
hu: Befejező dátum mutatása

en: Default values
hu: Alapértelmezés szerinti értékek

en: Use ISO-8601 week numbers
hu: A hetek számozása ISO-8601 szerint

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
hu: FONTOS! Ha ez bejelölt, akkor a hét első napjának hétfőnek KELL lennie.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
hu: Ha a hetek számozása ISO-8601 szerint történik, akkor a hét első napját hétfőre kell állítani.

en: Field @label (@field_name)
hu: Mező @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
hu: Nincsenek dátummezők ebben az adatbázisban.

en: The date field which whose type should be changed.
hu: Az a dátummező, melynek típusát meg kell változtatni.

en: The type of date to change the field to.
hu: Az a típus, melyre a dátummező típusát változtatni kell.

en: New type:
hu: Új típus:

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
hu: A jelenlegi típus megegyezik a kiválasztott típussal. Nincs mit megváltoztatni.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
hu: @field_name mező @old_type típusról @new_type típusra lett változtatva.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
hu: Megváltoztatja egy dátummező típusát. Nagyon kezdetleges, csak saját felelősségre használható!

en: Year range
hu: Dátumtartomány

en: Current additions
hu: Jelenlegi hozzáadott dátumok

en: Also includes !additional_dates.
hu: Beletartozik továbbá !additional_dates.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
hu: Ismétlődés !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
hu: A dátum évtartománynak a következő formában kell szerepelnie: -9:+9, 2005:2010, -9:2010, vagy 2005:+9

[ctx: datetime]
en: All day
hu: Egész nap

[ctx: datetime]
en: Year
hu: Év

[ctx: datetime]
en: Month
hu: Hónap

[ctx: datetime]
en: Week
hu: Hét

[ctx: datetime]
en: Day
hu: Nap

en: Display:
hu: Megjelenítés:

en: Multiple values:
hu: Több érték:

en: Identify a specific number of values to display, or leave blank to show all values.
hu: Beállítható a megjelenített értékek egy adott száma, vagy üresen hagyható az összes érték megjelenítéséhez.

en: starting from @isodate
hu: ettől kezdve: @isodate

en: ending with @isodate
hu: eddig tart: @isodate

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
hu: Beállítható egy adott kezdő és/vagy záró dátum YYYY-MM-DDTHH:MM:SS formában, vagy üresen hagyható az összes elérhető dátumhoz.

en: Repeat rule:
hu: Ismétlődési szabály:

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
hu: Hány időegység jelenjen meg az „elmúlt idő” karakterláncban.

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
hu: @count érték megjelenítése @date1 kezdettel és @date2 végződéssel

en: earliest
hu: legkorábbi

en: latest
hu: legutolsó

en: Show repeat rule
hu: Ismétlődési szabály mutatása

en: View Repeating Dates
hu: Ismétlődő dátumok megtekintése

en: The duration of the time period given by the dates.
hu: A megadott dátumok közti időtartomány.

[ctx: datetime]
en: Hour
hu: Óra

[ctx: datetime]
en: Minute
hu: Perc

[ctx: datetime]
en: Second
hu: Másodperc

en: The year is invalid.
hu: Az év érvénytelen.

en: The month is invalid.
hu: A hónap érvénytelen.

en: The day is invalid.
hu: A nap érvénytelen.

en: The hour is invalid.
hu: Az óra érvénytelen.

en: The minute is invalid.
hu: A perc érvénytelen.

en: The second is invalid.
hu: A másodperc érvénytelen.

[ctx: ampm]
en: am
hu: de.

[ctx: ampm]
en: pm
hu: du.

[ctx: date_order]
en: First
hu: Első

[ctx: date_order]
en: Second
hu: Második

[ctx: date_order]
en: Third
hu: Harmadik

[ctx: date_order]
en: Fourth
hu: Negyedik

[ctx: date_order]
en: Fifth
hu: Ötödik

[ctx: date_order_reverse]
en: Last
hu: Utolsó

[ctx: date_order_reverse]
en: Next to last
hu: Utolsó előtti

[ctx: date_order_reverse]
en: Third from last
hu: Hátulról a harmadik

[ctx: date_order_reverse]
en: Fourth from last
hu: Hátulról a negyedik

[ctx: date_order_reverse]
en: Fifth from last
hu: Hátulról az ötödik

[ctx: date_nav]
en: Prev
hu: Előző

[ctx: date_nav]
en: Next
hu: Következő

en: Configure the Date Popup settings.
hu: A <em>Date Popup</em> modul legördülő dátumválasztójának beállításai.

en: Add exception
hu: Kivétel hozzáadása

en: Add addition
hu: Befoglalás hozzáadása

[ctx: date_order]
en: Every
hu: Minden

[ctx: day_name]
en: Sunday
hu: vasárnap

[ctx: day_name]
en: Monday
hu: hétfő

[ctx: day_name]
en: Tuesday
hu: kedd

[ctx: day_name]
en: Wednesday
hu: szerda

[ctx: day_name]
en: Thursday
hu: csütörtök

[ctx: day_name]
en: Friday
hu: péntek

[ctx: day_name]
en: Saturday
hu: szombat

en: This operation does not yet work for the Drupal 7 version.
hu: Ez a művelet még nem működik a Drupal 7-es verziójával.

en: Range of allowed years, oldest to newest. '-1:+1 means oldest date is one year back, newest is one year forward from current year.
hu: Az elfogadható évszámok tartománya a legkorábbitól a legújabbig „-X:+X” formában megadva. Például a „-1:+1” azt jelenti, ha most 2015 van, akkor a 2014 és 2016 közötti évszámok érvényesek.

en: Your content type @name has been created.
hu: @name tartalomtípus létrejött.

en: Your date field @name has been created.
hu: @name dátum mező létrejött.

en: Administer date tools
hu: Dátumeszközök adminisztrációja

en: Easy creation of date content types and calendars.
hu: Dátum tartalomtípusok és naptárak könnyű létrehozása.

en: Views integration for date fields and date functionality.
hu: Együttműködés a <em>Views</em> modullal a dátumok kezelésében.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010' . When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)' .
hu: Az ennél a tulajdonságnál elfogadható évszámok tól-ig tartománya. Megadható vagy a jelenlegi évtől való eltérésként <code>-X:+X</code> formában (például „-3:+3”), vagy pedig két meghatározott évszámként (például „2005:2010”). A tulajdonságnak e tartományon kívüli értéket megadva 404-es hiba („Az oldal nem található”) lesz az eredmény.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
hu: Több dátum mező kezelésének módja azonos lekérdezésben. Egy bármelyikkel egyező (<code>date = field_1 <em>OR</em> field_2</code>) vagy csak a mindegyikre illeszkedő (<code>date = field_1 <em>AND</em> field_2</code>) mező lesz a visszatérési érték.

en: 5 minute
hu: 5 perc

en: 15 minute
hu: 15 perc

en: %time hence
hu: %time óta

en: Select date field(s) to filter.
hu: A szűrendő dátum mezők kiválasztása.

en: All Day
hu: Egész nap

en: Time hence
hu: Idő múlva

en: Time hence (with "hence" appended)
hu: Idő múlva („múlva” hozzáfűzésével)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
hu: Időtartam (jövőbeli dátumok elé „–” karakter kerül)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
hu: Időtartam (múltbeli dátumok elé "-" lesz illesztve)

en: Date field values
hu: Dátummező értékek

en: Tokens related to date field values.
hu: Dátum mezővel kapcsolatos vezérjelek.

en: The date value.
hu: A dátum érték.

en: Relative default value
hu: Relatív alapértelmezés szerinti érték

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
hu: Az év érvénytelen. A beviteli mezőnek négy számjegyet kell tartalmaznia.

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
hu: <strong>Felfedett</strong> @widget @format

en: Date with repeat
hu: Ismétlődő dátum

en: Datestamp range
hu: Dátumbélyeg-tartomány

en: Datetime
hu: Időbélyeg

en: Datetime range
hu: Időbélyeg-tartomány

en: Migrate example - dates
hu: Költöztetési példák – Dátumok

en: Example migration into date fields
hu: Példa dátum mezőkbe költöztetésre

en: Source id
hu: Forrás azonosítója

en: A simple date
hu: Egy egyszerű dátum

en: Start value for a date range
hu: A dátumtartomány kezdőértéke

en: Simple datestamp
hu: Egyszerű dátumbélyeg

en: Start value for a datestamp range
hu: A dátumbélyeg-tartomány kezdőértéke

en: Simple datetime
hu: Egyszerű időbélyeg

en: Start value for a datetime range
hu: Az időbélyeg-tartomány kezdőértéke

en: Sample of a repeating date field
hu: Példa ismétlődő dátum mezőre

en: Examples of migrating with the Date module
hu: Példák a <em>Date</em> modullal való költöztetésre.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban időbélyegként. Elavult formátum az örökölt adatok támogatására.

en: Pop-up calendar
hu: Legördülő naptár

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
hu: %field #%delta mezőhöz egy „Kezdő dátum” dátum megadása szükséges.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
hu: %field #%delta mezőhöz egy „Záró dátum” dátum megadása szükséges.

en: The End date value.
hu: A végdátum értéke.

en: Choose how users view dates and times:
hu: Felhasználók számára látható formátum:

en: To add or edit options, visit <a href="@date-time-page">Date and time settings</a>.
hu: Beállítások szerkesztése vagy új hozzáadása a <a href="@date-time-page">Dátum és idő beállításai</a> oldalon lehetséges.

en: Both Start and End dates
hu: Kézdő és végdátum

en: Start date only
hu: Csak kezdődátum

en: End date only
hu: Csak végdátum

en: Display dates using the @format format
hu: Dátumok megjelenítése @format formátum használatával

en: Display both Start and End dates
hu: Kezdő és záró dátumok megjelenítése egyaránt

en: Display Start date only
hu: Csak a kezdődátum megjelenítése

en: Display End date only
hu: Csak a végdátum megjelenítése

en: Default date
hu: Alapértelmezés szerinti dátum

en: No default value
hu: Nincs alapértelmezés szerinti dátum

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
hu: Egy adott időpont megadása hivatkozással a mai naphoz képest. Például: „+90 days” a mező létrehozásától másfél hónap, vagy „+1 Saturday” a következő szombatig. Bővebb részletek itt: !strtotime

en: Default end date
hu: Alapértelmezés szerinti végdátum

en: Relative default value for end date
hu: Alapértelmezett relatív érték a záró dátumhoz.

en: The Strtotime default value for the End Date is invalid.
hu: A Strtotime alapértelmezett értéke a záró dátumhoz érvénytelen.

en: Date entry options
hu: Dátumbejegyzés lehetőségek

en: Control the order and format of the options users see.
hu: Beállítható a felhasználói opciók sorrendje és formátuma.

en: Override the input format selected above. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
hu: A fent kiválasztott bemeneti formátum felülírása. Megadható egy PHP dátumformázó karakterlánc. Például: „m-d-Y H:i”. (További részletekért lásd a következő hivatkozást: <a href="@link">@link</a>.)

en: Time increments
hu: Időközök

en: 10 minute
hu: 10 perc

en: 30 minute
hu: 30 perc

en: Please enter a custom date format, or choose one of the preset formats.
hu: Megadható egy egyedi dátumforma, vagy választható egy már létező.

en: Select the date attributes to collect and store.
hu: Kiválasztható, mely dátumattribútumok legyenek bekérve és tárolva.

en: Date attributes to collect
hu: Bekért időegységek

en: End dates are used to collect duration. E.g., allow an event to start on September 15, and end on September 16.
hu: Záró dátumok az időtartományok megadásához szükségesek. Például: egy esemény, amely szeptember 15-én kezdődik, végződhet szeptember 16-án.

en: Collect an end date
hu: Kérjen be egy végdátumot

en: Select the timezone handling method for this date field.
hu: Megadható a dátummező időzóna-kezelésének módja.

en: Empty 'End date' values will use the 'Start date' values.
hu: A befejező dátumot üresen hagyva a kezdődátum kerül felhasználásra.

en: @field_name Start date value #@delta
hu: @field_name „Kezdő dátuma” #@delta

en: @field_name End date value #@delta
hu: @field_name „Záró dátuma” #@delta

en: @field_name Start date
hu: @field_name kezdődátum

en: @field_name End date
hu: @field_name végdátum

en: A 'Start date' date is required if an 'end date' is supplied for field %field #%delta.
hu: Ha a %field #%delta mezőben „Záró dátum” meg van adva, akkor „Kezdő dátum” is szükséges.

en: A 'Start date' date is required if an 'End date' is supplied for field %field #%delta.
hu: Ha a %field #%delta mezőben „Záró dátum” meg van adva, akkor „Kezdő dátum” is szükséges.

en: The End date must be greater than the Start date.
hu: A végdátumnak nagyobbnak kell lennie a kezdődátumnál.

en: The Start date is invalid.
hu: A kezdődátum nem érvényes.

en: The End date is invalid.
hu: A végdátum nem érvényes.

en: More settings and values
hu: További beállítások és értékek

en: Date entry
hu: Dátumbejegyzés

en: Starting and ending year
hu: Kezdő és záró év

en: !start-date to !end-date
hu: !start-date – !end-date

en: Date part
hu: Dátum rész

en: Makes date/time fields available.
hu: Elérhetővé teszi a dátum/idő mezőket.

en: Starting year
hu: Kezdőév

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
hu: Relatív érték (-9, +9) és abszolút érték (2015) is használható.

en: Ending year
hu: Befejező év

en: The value input for field %field is invalid:
hu: A %field mezőnek megadott érték érvénytelen:

en: The value input for field %field is invalid.
hu: A %field mezőnek megadott érték érvénytelen.

en: The value @date does not match the expected format.
hu: A @date értéke nem felel meg a várt formátumnak.

en: Missing system date settings
hu: Hiányzó rendszerdátum-beállítások

en: System date settings
hu: Rendszerdátum beállítások

en: @count year from now | @count years from now
hu[0]: @count év mostantól
hu[1]: @count év mostantól

[ctx: datetime]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: datetime]
en: Time
hu: Idő

en: Date Migration
hu: Dátummigráció

en: This content type is used for demonstrating and testing migration into Date fields.
hu: Ez a tartalomtípus csak a dátum mezők költöztetésének bemutatására és kipróbálására használatos.

en: Date Migration Example
hu: <em>Date Migration Example</em>

en: E.g., @date
hu: Például @date

en: <p>The Date Popup module allows for manual time entry or use of a jQuery timepicker plugin. The Date module comes with a default jQuery timepicker which is already installed. The module also supports a dropdown timepicker that must be downloaded separately. The dropdown timepicker will not appear as an option until the code is available in the libraries folder. If you do not want to use a jQuery timepicker, you can choose the "Manual time entry" option below and users will get a regular textfield instead.</p>
hu: <p>A <em>Date Popup</em> modul egyaránt lehetővé teszi a kézi adatbevitelt és a legördülő dátumválasztó használatát. A modul alapértelmezetten a már előre telepített jQuery-bővítményen alapul, de támogat külön beszerezhető bővítményeket is. Ez a funkció azonban mindaddig nem jelenik meg választható lehetőségként, amíg a forráskód nincs a <em>/libraries</em> mappában. Ha nem szükséges a jQuery dátumválasztó, akkor a „Kézi időbevitel, nincs jQuery időválasztó” értékkel kikapcsolható.</p>

en: Use dropdown timepicker
hu: Legördülő dátumválasztó használata

en: <p>To install the dropdown timepicker, create a <code>!directory</code> directory in your site installation. Then visit <a href="@download">@download</a>, download the latest copy and unzip it. You will see files with names like jquery.timepicker-1.1.2.js and jquery.timepicker-1.1.2.css. Rename them to jquery.timepicker.js and jquery.timepicker.css and copy them into <code>!directory</code>.</p>
hu: <p>A legördülő dátumválasztó telepítéséhez először egy <code>!directory</code> könyvtárat kell létrehozni a Drupal gyökerében. Ezt követően innen tölthető le a legfrissebb verzió: <a href="@download">@download</a>. Kicsomagolás után ezekhez hasonló nevű fájlok találhatók benne: <code>jquery.timepicker-1.1.2.js</code> és <code>jquery.timepicker-1.1.2.css</code>. Nevükből a verziószámot eltávolítva a fenti <code>!directory</code> könyvtárba másolhatók.</p>

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7, 8, and 9, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
hu: <p>Az Internet Explorer 6 viselkedése miatt a legördülő naptár tartalmaz néhány olyan CSS-megoldást, amelyek nem felelnek meg a szabványosság-ellenőrzésnek. Mivel ezt az elavult böngészőt már az IE 7, 8 és 9 követte, ezért ez a különleges CSS el lett távolítva. Ha azonban mégis szükséges lenne, akkor egy egyéni sminkhez visszaállítható. A gyári <em>Garland</em> smink <code>page.tpl.php</code> sablonjában megfigyelhető, hogyan lehetséges az alábbi IE-specifikus stílusszabályt használni:</p>

en: Display a matching second date field as a 'End date'.
hu: Megjelenít egy másik egyező dátum mezőt, mint „Végdátum”.

en: The content type name must be no more than 12 characters long when using it to create a calendar and blocks.
hu: A naptár vagy blokk létrehozásához használt tartalomtípus neve nem lehet 12 karakternél hosszabb.

en: The field name must be no more than 26 characters long.
hu: A mező neve nem lehet 26 karakternél hosszabb.

en: @label -  start date (!name)
hu: @label – kezdődátum (!name)

en: @label -  start date
hu: @label – kezdődátum

en: @label - end date (!name:!column)
hu: @label – végdátum (!name:!column)

en: @label - end date:!column
hu: @label – végdátum:!column

en: Page by date
hu: Oldal dátum szerint

en: Page using the value of a date field.
hu: Egy dátum mező értékét használó oldal.

en: Select one or more date fields to filter with this argument.
hu: Egy vagy több dátum mező kiválasztása az ezen tulajdonságra való szűréshez.

en: Add multiple value identifier
hu: Több érték azonosító hozzáadása

en: Dates to compare
hu: Összehasonlítandó dátumok

en: Start/End date range
hu: Kezdő / végdátum tartománya

en: Only this field
hu: Csak ez a mező

en: If selected the view will check if any value starting with the 'Start' date and ending with the 'End' date matches the view criteria. Otherwise the view will be limited to the specifically selected fields. Comparing to the whole Start/End range is the recommended setting when using this filter in a Calendar. When using the Start/End option, it is not necessary to add both the Start and End fields to the filter, either one will do.
hu: Kiválasztás esetén a nézet ellenőrzi, hogy egyezik-e a feltételeivel bármely érték „Kezdés” és „Végzés” dátuma. Minden más esetben a nézet csak a kiválasztott mezőkre korlátozódik. E szűrő <em>Calendar</em> modulban való használatához a teljes tól-ig tartomány összehasonlítása az ajánlott beállítás. A Kezdés/Végzés beállítás használatakor nem szükséges mindkét értéket megadni, csak az egyikkel is működik.

en: Add an identifier to the view to show which multiple value date fields meet the filter criteria. Note: This option may introduce duplicate values into the view. Required when using multiple value fields in a Calendar or any time you want the node view of multiple value dates to display only the values that match the view filters.
hu: A nézet itt megadott azonosítója mutatja meg, hogy többértékű dátumok esetén melyek felelnek meg a szűrőfeltételnek. Megjegyzés: ez a beállítás felesleges másolatokat eredményezhet a nézetben. Csak akkor van rá szükség, ha a <em>Calendar</em> modul többszörös mező értékeket használ, vagy bármely más esetben, ha a többértékű dátumok tartalom nézetének csak a szűrőfeltétellel egyező értékeket kell megjelenítenie.

en: Date selection form element
hu: Űrlapelem dátum kiválasztásához

en: Filter granularity
hu: Szűrő finomsága

en: Relative start date
hu: Relatív kezdődátum

en: Relative end date
hu: Relatív végdátum

en: Relative dates are computed when the view is displayed. Examples: now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
hu: A viszonylagos (vagy relatív) dátumok kiszámítása a nézet megjelenítésekor történik. Például „most”, „most +1 nap”, „ma 12:00” vagy „következő hét kedd”. További példák találhatók <a href="@relative_format">PHP dokumentációban</a>.

en: Relative start date not specified.
hu: Nincs megadva relatív kezdődátum.

en: Relative end date not specified.
hu: Nincs megadva relatív végdátum.

en: Relative date not specified.
hu: Nincs megadva relatív dátum.

en: Position: @position, format: @format.
hu: Pozíció: @position, formátum: @format.

en: This pager works together with a Date or Content date field contextual filter. If a Date filter has been added to the view, this pager will provide back/next paging to match the granularity of that filter (i.e. paging by year, month, week, or day). The filter must also be configured to use a DATE default value. If there is no Date contextual filter on this view, or if it has not been set to use a default date, the pager will not appear.
hu: Ez a lapozó együttműködik a Dátum és Tartalom környezeti szűrőkkel. Ha a nézetnek van Dátum szűrője, akkor annak finomsága (például nap, hónap vagy év) szerinti előre-hátra lapozó jelenik meg. Ehhez a dátum szűrő alapértelmezett értékének megadása is szükséges. Ennek hiányában (vagy ha egyáltalán nincs dátum környezeti szűrő hozzáadva) nem jelenik meg lapozó.

en: Date identifier
hu: Dátumazonosító

en: The query identifier to use when fetching date data from in the URL. Note that if you have more than one display in the same view that uses the date pager (like a page and a block), the pager id must be different for each one or both will change when the pager value changes.
hu: Lekérdezés-azonosító, ami megkülönbözteti egymástól a nézet lapozóit, ha egynél több megjelenítés van egyszerre az oldalon (például egy a fő tartalomban, egy pedig az oldalsávi blokkban). Máskülönben mind a kettő egyszerre fog lapozni, ha az oldalszám-paraméter megváltozik a webcímben.

en: Where to place the date pager, on the top, bottom, or both top and bottom of the content.
hu: A lapozó elhelyezése a tartalom felett, alatt, vagy mindkét helyen.

en: Link format
hu: Hivatkozásformátum

en: Is empty
hu: Üres

en: Same as Default date
hu: Alapértelmezéssel megegyező dátum

en: Repeating date
hu: Ismétlődő dátum

en: Repeating dates use an 'Unlimited' number of values. Instead of the 'Add more' button, they include a form to select when and how often the date should repeat.
hu: Az ismétlődő dátumok „korlátlan” számú értéket használnak. Egy „Új hozzáadása” gomb helyett egy űrlapon választható ki az ismétlődés gyakorisága.

en: Allow user to see a page with all the times a date repeats.
hu: Lehetővé a teszi a felhasználónak egy oldalon áttekinteni a dátum ismétlődési időpontjait.

en: The widgets for repeating dates have changed. Please check the Display Fields page for each content type that has repeating date fields and confirm that the right widget has been selected.
hu: A dátumok felületi elemei megváltoztak. A tartalomtípusok mezőinek „Megjelenés beállítása” oldalán ellenőrizni kell az ismétlődő dátumokhoz rendelt beviteli elemek helyességét.

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
hu: A kezdő évnek vagy relatív formában (-9), vagy abszolút értéknek (például 1980) kell lennie.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
hu: A záró évnek vagy relatív formában (+9), vagy abszolút értéknek (például 2030) kell lennie.

en: Set a condition based on the value of a date field
hu: A dátum mező értékétől függő feltétel beállítása.

en: Is not Empty
hu: Nem üres

en: The comparison to perform to determine if the date field meets the condition. For multiple value date fields, all values will be checked to see if any meet the condition.
hu: Az elvégzendő összehasonlítás annak megállapítására, hogy a dátum mező megfelel-e a feltételnek. Többrészes dátum mezőknél az összes érték ellenőrzésre kerül.

en: The value the field should contain to meet the condition. This can either be an absolute date in ISO format (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS) or a relative string like '12AM today'. Examples: 2011-12-31T00:00:00, now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
hu: A feltétel teljesüléséhez szükséges értéke a mezőnek. Ez lehet egy ISO-formájú (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS) abszolút dátum, vagy egy relatív karakterlánc. Például: 2012-12-31T00:00:00, vagy „ma 12AM”. További példák a relatív dátumokra a <a href="@relative_format">PHP dokumentációban</a> találhatók.

en: Date Context
hu: <em>Date Context</em>

en: Adds an option to the Context module to set a context condition based on the value of a date field.
hu: Hozzáad egy beállítási lehetőséget a <em>Context</em> modulhoz: egy dátum mező értékétől függő környezeti feltételt.

en: @from to @to
hu: @from dátumtól @to dátumig

en: Display all day checkbox
hu: Megjeleníti az összes jelölőnégyzetet.

en: Determines whether to display the 'All Day' checkbox to the user.
hu: Meghatározza, hogy megjelenjen-e az „Egész napos” jelölőnégyzet a felhasználónak, vagy sem.

en: Date format options
hu: Dátum formátum lehetőségek

en: The date format used in titles and summary links for this argument. The default format is based on the granularity of the filter, i.e. month: @example_month, day: @example_day.
hu: A címekben és összefoglalók hivatkozásaiban használt dátumformátum. Az alapértelmezett formátum a szűrő finomságától függ, például @example_month a hónap, @example_day a nap megjelenítéséhez.

en: Custom summary date format
hu: Egyéni összefoglaló dátumformátum

en: A custom format for the title and summary date format. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
hu: Egyéni beállítás a cím és összefoglaló dátumformátumaihoz. Egy érvényes PHP dátumformázó karakterláncot kell megadni, például: „m-d-Y H:i” (lásd <a href="@link">http://php.net/date</a> hivatkozást további részletekért).

en: The <em>All Day</em> functionality has been moved into a separate module. This new module provides the option to add an <em>All Day</em> checkbox to toggle time on and off for date fields. It also contains the theme that displays the <em>All Day</em> text on fields that have no time. For consistency with prior code, it has been automatically enabled. If you don't want the <em>All Day</em> functionality you can disable this module.
hu: Az <em>All Day</em> funkció át lett helyezve egy külön modulba. Ez biztosítja a továbbakban az „Egész napos” jelölőnégyzetet, amellyel az időpont beviteli mezők megjelenése átkapcsolható. Az időpont nélküli dátummezőknél szintén megjeleníti az „Egész napos” jelzést, ami az egységes kód érdekében alapértelmezetten be van kapcsolva. Ha nincs szükség az <em>All Day</em> modulra, javasolt kikapcsolni.

en: The <em>Date Repeat</em> integration for Date fields is being moved into a separate module. For consistency with prior code, it has been automatically enabled if the Date Repeat API module is enabled. If you don't use <em>Date Repeat</em> functionality in your fields, you can disable this module.
hu: A <em>Date Repeat</em> modul dátummezőkkel való integrációja át lett helyezve egy külön modulba. Az egységes kód érdekében alapértelmezetten be van kapcsolva, ha a <em>Date Repeat API</em> modul engedélyezett. Ha nincs szükség a <em>Date Repeat</em> modulra, javasolt kikapcsolni.

en: Date All Day
hu: Egész napos dátum

en: Adds 'All Day' functionality to date fields, including an 'All Day' theme and 'All Day' checkboxes for the Date select and Date popup widgets.
hu: <em>Egész napos</em> funkcióval bőviti ki a dátum mezőket, valamint jelölőnégyzeteket és más felületi elemeket ad hozzá.

[ctx: Date repeat]
en: Repeats
hu: Ismétlődések

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval days
hu: @interval naponta

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
hu: @interval hetente

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval months
hu: @interval havonta

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval years
hu: @interval évente

[ctx: Date repeat]
en: Repeat on
hu: Ismétlődés ekkor

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
hu: Minden hétköznap

[ctx: Date repeat]
en: Every Mon, Wed, Fri
hu: Minden hétfőn, szerdán, pénteken

[ctx: Date repeat]
en: Every Tue, Thu
hu: Minden kedden, csütörtökön

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
hu: Ismétlődés minden

en: every weekday
hu: minden hétköznap

en: monday wednesday friday
hu: hétfő szerda péntek

en: tuesday thursday
hu: kedd csütörtök

[ctx: Date repeat]
en: On day @bymonthday of
hu: Kéthavonta ezen a napon: @bymonthday

[ctx: Date repeat]
en: Bymonth
hu: Kéthavonta

[ctx: Date repeat]
en: On the @byday of
hu: Kétnaponta ezen a napon: @byday

en: On day ... of ...
hu: Ennek: ... az ennyiedik: ... napján

en: On the ... of ...
hu: Ennek: ... az ennyiedik: ...

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
hu: @count előfordulás után

[ctx: Date repeat]
en: Count
hu: Darabszám

[ctx: Date repeat]
en: On
hu: Ekkor:

[ctx: Date repeat]
en: Until
hu: Eddig:

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
hu: Ismétlődés befejezése

[ctx: Date repeat]
en: Exclude dates
hu: Kivétel ezeket a dátumokat

[ctx: Date repeat]
en: Include dates
hu: Befoglalva ezen dátumokat

en: Repeat settings
hu: Ismétlődési beállítások

[ctx: datetime_singular]
en: Daily
hu: Naponta

[ctx: datetime_singular]
en: Weekly
hu: Hetente

[ctx: datetime_singular]
en: Monthly
hu: Havonta

[ctx: datetime_singular]
en: Yearly
hu: Évente

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (UNTIL).
hu: Hiányzó érték: „Ismétlődés befejezése”.

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Year (UNTIL)
hu: Hiányzó adat: „Ismétlődés befejezése”: Év

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Month (UNTIL)
hu: Hiányzó adat: „Ismétlődés befejezése”: Hónap

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Day (UNTIL)
hu: Hiányzó adat: „Ismétlődés befejezése”: Nap

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (COUNT).
hu: Hiányzó adat: „Ismétlődés befejezése”.

[ctx: Date repeat]
en: Expanded
hu: Kinyitva

[ctx: Date repeat]
en: Collapsed
hu: Összecsukva

[ctx: Date repeat]
en: Repeat display
hu: Ismétlődés megjelenítése

[ctx: Date repeat]
en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
hu: Az ismétlődések beállítási lehetőségei kinyitva vagy összecsukva induljanak? Összecsukva az űrlap kevésbé tűnik zsúfoltnak.

en: Date Repeat Field
hu: Dátum ismétlés mező

en: Creates the option of Repeating date fields and manages Date fields that use the Date Repeat API.
hu: Létrehoz egy beállítási lehetőséget az ismétlődő dátummezőkhöz és kezeli a <em>Date Repeat API</em>-t használó mezőket.

en: Cache dates
hu: Dátumok gyorsítótárazása

en: Maximum dates per field
hu: Dátumok száma mezőnként

en: If set to '0', all date values on every entity will be cached. Note that caching every date on fields that may have a large number of multiple or repeating values may create a significant performance penalty when the cache is cleared. The suggested setting for multiple value and repeating fields is no more than 4 values per field.
hu: Nullára állítva minden dátum érték gyorsítótárazva lesz. Fontos tudni, hogy teljesítményromlás következhet be, ha az összes dátum mező sok ismétlődését kell egyszerre üríteni a gyorsítótárból. Javasolt legfeljebb 4 érték tárolása mezőnként.

en: The number of cache values must be a number.
hu: A gyorsítótárazott értékek mennyiségének számnak kell lennie.

en: The number of cache values must be a number 0 or greater.
hu: A gyorsítótárazott értékek mennyiségének nullának, vagy nagyobbnak kell lennie.

en: Settings for modules the use the Date API.
hu: A <em>Date API</em>-t használó modulok beállításai.

en: to:
hu: eddig:

en: <h2>Tools for Dates and Calendars</h2>
hu: <h2>Eszközök dátumokhoz és naptárakhoz</h2>

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. If the calendar module is enabled and the option to create a calendar is chosen, a calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
hu: A következő űrlap kitöltésével automatikusan létrehozható egy dátum-idő mezővel rendelkező <em>Dátum</em> tartalomtípus, a hozzá tartozó elő-konfigurált naptárral együtt. Ha a <em>Calendar</em> modul be van kapcsolva és az új naptár automatikus létrehozása aktív, akkor szintén létrejön az elkövetkező események blokkja, valamint egy iCal csatorna a naptárhoz. Az ebből az új tartalomtípusból létrehozott tartalmi egységek a naptárra mutató, a naptárak pedig egy „Új dátum hozzáadása” hivatkozást jelenítenek meg. Mindettől függetlenül új dátum mezők hozzáadhatóak korábbról már létező tartalomtípusokhoz is, azok nevének begépelésével.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen. You can also make changes to the calendar on the Views edit page.
hu: Hogy a beállítás egyszerűbb legyen, itt csak néhány lehetőség jelenik meg. Ha azonban a dátum már létre lett hozva, a Kezelés oldalon jóval több beállítás elvégezhető és további mezők adhatók az újonnan létrehozott tartalomtípushoz. A naptár szintén módosítható a <em>Views</em> nézeteinek oldalán.

en: Date Wizard and other tools to manage and create dates and calendars.
hu: <em>Date Wizard</em> és más eszközök dátumok kezeléséhez és naptárak létrehozásához.

en: How to display the time ago or time hence for this field.
hu: Hogyan jelenjen meg az „idő óta” vagy „idő múlva” ehhez a mezőhöz.

en: No valid timezone name was provided.
hu: Nincs érvényes időzóna elnevezés megadva.

en: Please choose a year.
hu: Év kiválasztása.

en: Please choose a month.
hu: Hónap kiválasztása.

en: Please choose a day.
hu: Nap kiválasztása.

en: Please choose an hour.
hu: Óra kiválasztása.

en: Please choose a minute.
hu: Perc kiválasztása.

en: Please choose a second.
hu: Másodperc kiválasztása.

en: Clean URL
hu: Rövid webcím

en: The format for pager link urls. With the Pager format, the links look like 'calendar/?date=2020-05'. The Clean URL format links look like 'calendar/2020-05'. The Clean format links look nicer but the Pager format links are likely to work better if the calendar is used in blocks or panels.
hu: A lapozó hivatkozásainak formátuma lehet „Rövid webcím” (<code>calendar/2020-05</code>), ami szép ugyan, de a „Lapozó” formátum (<code>calendar/?date=2020-05</code>) jobban működik, ha a naptár blokkban vagy panelen van.

en: The timezone has been set to <a href="@regional_settings">@timezone</a>.
hu: <a href="@regional_settings">@timezone</a> be lett állítva.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site timezone</a> to function correctly.
hu: A <em>Date API</em> modul helyes működéséhez az <a href="@regional_settings">időzóna</a> beállítása szükséges.

en: The first day of the week has been set to <a href="@regional_settings">@day</a>.
hu: <a href="@regional_settings">@day</a> be lett állítva a hét első napjaként.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site first day of week settings</a> to function correctly.
hu: A <em>Date API</em> modul helyes működéséhez a <a href="@regional_settings">hét első napjának</a> beállítása szükséges.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_date_time">system date formats</a> to function correctly.
hu: A <em>Date API</em> modul helyes működéséhez a <a href="@regional_settings">rendszer dátumformátumok</a> beállítása szükséges.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site timezone and first day of week settings</a> and the <a href="@regional_date_time">date format settings</a> to function correctly.
hu: A <em>Date API</em> modul helyes működéséhez az <a href="@regional_settings">időzóna</a>, a <a href="@regional_settings">hét első napjának</a> és a <a href="@regional_date_time">dátumformátumok</a> beállítása szükséges.

en: Display dates using the default format because the specified format (@format) is not defined
hu: A dátumok az alapértelmezett formátumban jelennek meg, mivel a megadott @format formátum nincs beállítva

en: Date text widgets have been updated to use an increment of 1.
hu: A dátumok szöveges felületi elemei frissültek az 1-es növekmény használatára.

en: If "Custom", see the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
hu: Ha "Egyedi", lásd a <a href="@url" target="_blank">PHP kézikönyvet</a> a dátumformátumokért. Máskülönben meg kell adni a megjeleníteni kívánt különböző időegységek számát ami alapértelmezetten 2.

en: Render as a regular field
hu: Megjelenítés normál mezőként

en: Whether to render this field as a regular field instead of a fieldset. The date field elements are wrapped in a fieldset by default, and may not display well without it.
hu: Ez a mező mezőcsoport helyett normál mezőként legyen megjelenítve. Alapértelmezés szerint a dátum mezőelemek mezőcsoportba vannak foglalva és anélkül nem jelennek meg megfelelően.

en: Choose how render dates and times
hu: Kiválasztható a dátumok és időpontok megjelenítésének módja

en: Recurring event rule
hu: Ismétlődő esemény szabály

en: End date date
hu: Befejező dátum

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day' . 'Above' displays the label as titles above each date part. 'Within' inserts the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' doesn't visually label any of the date parts. Theme functions like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' control label text.
hu: A dátumrészek (mint az „év”, „hónap” vagy „nap”) címkéinek elhelyezése. A „Felette” a mezők fölötti címként, a „Benne” a legördülő listák első elemeként, vagy az üres szövegmezőkben előre kitöltve, a „Nincs” pedig egyáltalán nem jeleníti meg a címkéket. Általánosságban a sminkfüggvények, mint a <code>date_part_label_year</code> és a <code>date_part_label_month</code> szabályozzák a címkék megjelenítését.

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day' . 'Above' displays the label as titles above each date part. 'None' doesn't visually label any of the date parts. Theme functions like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' control label text.
hu: A dátumrészek (mint az „év”, „hónap” vagy „nap”) címkéinek elhelyezése. A „Felette” a mezők fölötti címként, a „Nincs” pedig egyáltalán nem jeleníti meg a címkéket. Általánosságban a sminkfüggvények, mint a <code>date_part_label_year</code> és a <code>date_part_label_month</code> szabályozzák a címkék megjelenítését.

en: Changes to date attributes only effects new or updated content.
hu: A dátum tulajdonságok változásai csak az új és frissített tartalmakra vannak hatással.

en: Obsolete data migration module. Disable if no other modules depend on it.
hu: Elavult adatköltöztető modul. Javasolt letiltani, ha más modul nem használja.

en: The second is missing.
hu: A másodperc hiányzik.

en: The minute is missing.
hu: A perc hiányzik.

en: The hour is missing.
hu: Az óra hiányzik.

en: The day is missing.
hu: A nap hiányzik.

en: The month is missing.
hu: A hónap hiányzik.

en: The year is missing.
hu: Az év hiányzik.

en: Date views month format with year
hu: Dátumnézetek hónapformátuma évvel

en: Date views month format with year, default value : F Y
hu: Dátumnézetek hónapformátuma évvel, alapértelmezett érték: F Y

en: Date views month format without year
hu: Dátumnézetek hónapformátuma év nélkül

en: Date views month format without year, default value : F
hu: Dátumnézetek hónapformátuma év nélkül, alapértelmezett érték: F

en: Date views day format with year
hu: Dátumnézetek napformátuma évvel

en: Date views day format with year, default value : l, F j, Y
hu: Dátumnézetek napformátuma évvel, alapértelmezett érték: l, F j, Y

en: Date views day format without year
hu: Dátumnézetek napformátuma év nélkül

en: Date views day format without year, default value : l, F j
hu: Dátumnézetek napformátuma év nélkül, alapértelmezett érték: l, F j

en: Date views week format with year
hu: Dátumnézetek hétformátuma évvel

en: Date views week format with year, default value : F j, Y
hu: Dátumnézetek hétformátuma évvel, alapértelmezett érték: F j, Y

en: Date views week format without year
hu: Dátumnézetek hétformátuma év nélkül

en: Date views week format without year, default value : F j
hu: Dátumnézetek hétformátuma év nélkül, alapértelmezett érték: F j

en: Date views
hu: Dátumnézetek

en: Configure settings for date views.
hu: Dátumnézetek beállításai

en: The medium date format type has been set to @value. You may find it helpful to add new format types like Date, Time, Month, or Year, with appropriate formats, at <a href="@regional_date_time">Date and time</a> settings.
hu: A közepes dátumformátum típus beállított értéke: @value. Hasznos lehet megfelelő formátumú új formátumtípusokat hozzáadni mint Dátum, Idő, Hónap vagy Év a <a href="@regional_date_time">Dátum és idő</a> beállításoknál.

en: Use granularity from argument value
hu: Finomság használata az argumentumértékből

en: If the granularity of argument value is different from selected, use it from argument value.
hu: Ha az argumentumérték finomsága eltér a kiválasztottól, használja az argumentumértékből.

en: Skip empty pages
hu: Üres oldalak kihagyása

en: When selected, the pager will not display pages with no result for the given date. This causes a slight performance degradation because two additional queries need to be executed.
hu: Ha kiválasztott, a lapozó nem fogja megjeleníteni azokat az oldalakat ahol nincs eredmény a megadott dátumhoz. Ez enyhe teljesítményromlást okot mivel két további lekérdezést is végre kell hajtani.

en: Show remaining days
hu: Hátralévő napok mutatása

en: Show remaining days: @value
hu: Hátralévő napok mutatása: @value

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and with a date field.
hu: A dátumok és naptárak beállítása bonyolult lehet. A !date_wizard megkönnyíti egy egyszerű dátum tartalomtípus és az ahhoz kapcsolódó dátummező létrehozását.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. If you enable the Date Tools module, it provides a Date Wizard that makes it easy to create a simple date content type with a date field.
hu: A dátumok és naptárak beállítása bonyolult lehet. A dátumok és naptárak beállítása bonyolult lehet. A <em>Date Tools</em> modul engedélyezése egy Dátumvarázslót biztosít ami megkönnyíti egy egyszerű dátum tartalomtípus és az ahhoz kapcsolódó dátummező létrehozását.

en: Date (ISO format)
hu: Dátum (ISO formátum)

en: Date (Unix timestamp)
hu: Dátum (Unix időbélyeg)

en: Short date format: @date
hu: Rövid dátumformátum: @date
