Date (7.x-2.4) - en to ar translation catalogue (63 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: all
ar: الكل

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Date
ar: التاريخ

en: None
ar: لا شيء

en: Required
ar: ضروري

en: Save
ar: حفظ

en: Top
ar: الأعلى

en: Display
ar: العرض

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Text
ar: نص

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Never
ar: أبدا

en: Is less than
ar: أصغر من

en: Is less than or equal to
ar: أقل من أو مساو

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is greater than or equal to
ar: أكبر من أو يساوي

en: Is greater than
ar: أكبر من

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: Count
ar: العدد

en: %time ago
ar: منذ %time

en: OR
ar: أو

en: Method
ar: الطريقة

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: End date
ar: تاريخ النهاية.

en: !time ago
ar: منذ !time

en: Other
ar: آخر

en: Both
ar: جميعهم

en: Optional
ar: اختياري

en: Plain
ar: عادي

en: Operation
ar: عملية

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Change
ar: تغيير

en: Features
ar: الخصائص

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Text field
ar: خانة نصية

en: Granularity
ar: النعومة

en: AND
ar: و

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: Above
ar: أعلاه

en: 1 minute
ar: دقيقة واحدة

en: Date range
ar: مجال التاريخ

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: About
ar: حول

en: and
ar: و

en: Custom format
ar: نسق خاص

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: يمكن أن يحتوي الاسم المقروء من طرف الجهاز على أحرف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطات سفلية فقط.

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Content type name
ar: اسم نوع المحتوى

en: Default values
ar: القيم الافتراضية

en: 5 minute
ar: 5 دقائق

en: 15 minute
ar: 15 دقيقة

en: Default end date
ar: نهاية التاريخ الافتراضية

en: Time increments
ar: تزايدات الوقت

en: 10 minute
ar: 10 دقائق

en: 30 minute
ar: 30 دقيقة
