Database Administration (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Development
it: Sviluppo

en: Cancel
it: Annulla

en: Variable
it: Variabile

en: Export
it: Esporta

en: View
it: Visualizza

en: Format
it: Formato

en: Filename
it: Nome file

en: Total
it: Totale

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Rows
it: Righe

en: Key
it: Chiave

en: Empty
it: Vuoto

en: change
it: cambia

en: Questions
it: Domande

en: Select
it: Scegliere

en: Data
it: Dati

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa
