Database Administration (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Development
fa: توسعه

en: Cancel
fa: لغو

en: Variable
fa: متغیر

en: Export
fa: استخراج

en: View
fa: مشاهده

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Filename
fa: نام فایل

en: Total
fa: مجموع

en: Unknown
fa: نامشخص

en: 1 hour | @count hours
fa[0]: 1 ساعت
fa[1]: @count ساعت

en: 1 day | @count days
fa[0]: 1 روز
fa[1]: @count روز

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Key
fa: کلید

en: Empty
fa: خالی

en: change
fa: تغییر

en: Select
fa: انتخاب

en: Data
fa: داده

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Generate report
fa: تولید گزارش

en: Connections
fa: ارتباطات
