Database Administration (7.x-1.0-beta1) - en to es translation catalogue (25 entries)

en: Pages
es: Páginas

en: Development
es: Desarrollo

en: Cancel
es: Cancelar

en: Export
es: Exportar

en: View
es: Ver

en: Format
es: Formato

en: Filename
es: Nombre de archivo

en: Unknown
es: Desconocido

en: 1 hour | @count hours
es[0]: 1 hora
es[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
es[0]: 1 día
es[1]: @count días

en: Rows
es: Filas

en: Key
es: Clave

en: Empty
es: Vacío

en: change
es: cambiar

en: Threads
es: Hilos o conversaciones

en: Questions
es: Preguntas

en: Select
es: Seleccionar

en: Data
es: Datos

en: About
es: Acerca de

en: Tables
es: Tablas

en: Uses
es: Usos

en: questions
es: preguntas

en: Describe
es: Describir

en: Connections
es: Conexiones

en: Aborted
es: Abortado
