Database Administration (7.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Variable
nl: Variabele

en: Export
nl: Exporteren

en: View
nl: Weergeven

en: Format
nl: Opmaak

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Total
nl: Totaal

en: Unknown
nl: Onbekend

en: 1 hour | @count hours
nl[0]: 1 uur
nl[1]: @count uur

en: 1 day | @count days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: @count dagen

en: Rows
nl: Rijen

en: Key
nl: Sleutel

en: Empty
nl: Leeg

en: change
nl: wijzigen

en: Questions
nl: Vragen

en: Select
nl: Selecteren

en: Data
nl: Gegevens

en: About
nl: Over

en: Tables
nl: Tabellen

en: Uses
nl: Gebruikt

en: DELETE
nl: VERWIJDEREN

en: questions
nl: vragen

en: Describe
nl: Beschrijven

en: Generate report
nl: Rapport aanmaken

en: Connections
nl: Verbindingen

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: 1 min | @count mins
nl[0]: 1 min.
nl[1]: @count min.
