Database Administration (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Variable
pt: Variável

en: Export
pt: Exportar

en: View
pt: Mostrar

en: Format
pt: Formato

en: Filename
pt: Nome do ficheiro

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: 1 hour | @count hours
pt[0]: 1 hora
pt[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
pt[0]: 1 dia
pt[1]: @count dias

en: Rows
pt: Linhas

en: Key
pt: Chave

en: Empty
pt: Vazio

en: change
pt: alterar

en: Questions
pt: Questões

en: Select
pt: Selecionar

en: SELECT
pt: SELECIONE

en: Data
pt: Dados

en: About
pt: Sobre

en: Tables
pt: Tabelas

en: Uses
pt: Usos

en: questions
pt: questões
