Database Administration (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Development
id: Pengembangan

en: Cancel
id: Batal

en: Variable
id: Variabel

en: Export
id: Ekspor

en: View
id: Lihat

en: Filename
id: Nama berkas

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: 1 hour | @count hours
id[0]: 1 jam
id[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
id[0]: 1 hari
id[1]: @count hari

en: Rows
id: Baris

en: Key
id: Kunci

en: Empty
id: Kosong

en: Questions
id: Soal

en: Select
id: Pilih

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan
