Dynamic display block (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Block title
id: Judul blok

en: Content types
id: Jenis konten

en: all
id: semua

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: none
id: tidak ada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Content type settings
id: Pengaturan tipe konten

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Image settings
id: Pengaturan gambar

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Content type
id: Jenis konten

en: Add block
id: Tambah blok

en: Bottom
id: Dasar

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Random
id: Acak

en: Operation
id: Operasi

en: Source
id: Sumber

en: Configure block
id: Konfigurasi blok

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Blocks
id: Blok

en: Pager
id: Pembuat halaman

en: Block type
id: Tipe Block
