Delta (7.x-3.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: Theme
pt: Tema

en: Configure
pt: Configurar

en: Machine name
pt: Nome de máquina
