Delta (7.x-3.0-beta10) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Block settings
it: Impostazioni del blocco

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Theme
it: Tema

en: Configure
it: Configura

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Site name
it: Nome del sito

en: Site slogan
it: Slogan del sito

en: Mode
it: Modalità

en: Override
it: Sovrascrivi

en: Messages
it: Messaggi

en: Site information
it: Informazioni sul sito

en: Templates
it: Template

en: Tabs
it: Schede

en: Storage
it: Archiviazione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - All -
it: - Tutto -

en: Logo settings
it: Impostazioni logo
