Delta (7.x-3.0-beta2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Block settings
id: Pengaturan blok

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Theme
id: Tema

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Page title
id: Judul halaman

en: Site name
id: Nama situs

en: Site slogan
id: Slogan situs

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Site information
id: Informasi situs

en: Tabs
id: Tab

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Logo settings
id: Pengaturan logo
