Delta (7.x-3.0-beta4) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Title
de: Titel

en: Operations
de: Aktionen

en: Description
de: Beschreibung

en: Block settings
de: Blockeinstellungen

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Settings
de: Einstellungen

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Page title
de: Seitentitel

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Site name
de: Name der Website

en: Site slogan
de: Slogan der Website

en: Mode
de: Modus

en: Override
de: Übersteuern

en: template
de: Vorlage

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Site information
de: Website-Informationen

en: Templates
de: Vorlagen

en: Storage
de: Speicher

en: Machine name
de: Systemname

en: - All -
de: - Alle -

en: templates
de: Vorlagen

en: Feed icons
de: Feed Icons

en: Logo settings
de: Logo-Einstellungen

en: Operation mode
de: Betriebsmodus

en: Hide page title via CSS
de: Seitentitel mittels CSS ausblenden

en: Hide the block title via CSS
de: Blocktitel mittels CSS ausblenden
