Deploy Plus (7.x-3.0-alpha1) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Enabled
id: Aktif

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Yes
id: Ya

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Logs
id: Catatan

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: Add
id: Tambah

en: User
id: Pengguna

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: configure
id: konfigurasi

en: here
id: di sini

en: Redirect
id: Pengalihan

en: Empty
id: Kosong

en: Review
id: Periksa

en: Dependencies
id: Dependensi
