Deputise (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Version
fa: نسخه

en: Name
fa: نام

en: Requires: !module-list
fa: نیازمند: !module-list

en: Required by: !module-list
fa: ضروری برای: !module-list
