Devel CodeKeeper (7.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Development
id: Pengembangan

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Action
id: Tindakan

en: updated
id: diperbarui

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Execute PHP Code
id: Jalankan kode PHP
