DevShop Devmaster (7.x-1.00-rc3) - en to hu translation catalogue (64 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Status
hu: Állapot

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: URLs
hu: Webcímek

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Servers
hu: Kiszolgálók

en: Projects
hu: Projektek

en: Project
hu: Projekt

en: Version
hu: Verzió

en: administer projects
hu: projektek adminisztrációja

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Logs
hu: Naplók

en: Message
hu: Üzenet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: View
hu: Megtekintés

en: name
hu: név

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Error
hu: Hiba

en: Created
hu: Létrehozva

en: Web Server
hu: Webkiszolgáló

en: Details
hu: Részletek

en: Code
hu: Kód

en: Other
hu: Egyéb

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Close
hu: Bezár

en: Root
hu: Gyökér

en: Queued
hu: Sorbaállítva

en: ago
hu: óta

en: Source
hu: Forrás

en: @time ago
hu: @time

en: Features
hu: Jellemzők

en: Clean
hu: Tiszta

en: or
hu: vagy

en: Access Denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Testing
hu: Tesztelés

en: Add environment
hu: Környezet hozzáadása

en: Environment
hu: Környezet

en: Base path
hu: Bázis útvonal

en: ...
hu: …

en: current
hu: jelenlegi

en: Deploy
hu: Élesítés

en: Alias
hu: Álnév

en: Locked
hu: Zárolt

en: Data
hu: Adat

en: Web server
hu: Webkiszolgáló

en: Errors
hu: Hibák

en: Profile Name
hu: Profilnév

en: Queue
hu: Várólista

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Database Server
hu: Adatbázis kiszolgáló

en: Test Type
hu: Próbatípus

en: Processing...
hu: Feldolgozás…

en: Other...
hu: Egyéb...

en: Delete Project
hu: Projekt törlése

en: environment
hu: környezet

en: Welcome to DevShop
hu: Üdvözlet a <em>DevShop</em> modulban!

en: Toggle navigation
hu: Navigáció átkapcsolása
