DevShop Devmaster (7.x-1.00-rc4) - en to id translation catalogue (40 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Cancel
id: Batal

en: Enable
id: Aktifkan

en: Projects
id: Proyek

en: Project
id: Proyek

en: Version
id: Versi

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Logs
id: Catatan

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: name
id: nama

en: Error
id: Kesalahan

en: Created
id: Dibuat

en: Web Server
id: Server Web

en: Details
id: Rincian

en: Code
id: Kode

en: Other
id: Lainnya

en: Log in
id: Masuk

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Close
id: Tutup

en: Root
id: Akar utama

en: Queued
id: Antri

en: ago
id: yang lalu

en: Source
id: Sumber

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: Features
id: Fitur

en: Clean
id: Bersih

en: or
id: atau

en: Access Denied
id: Akses Ditolak

en: Testing
id: Pengujian

en: Base path
id: Jalur dasar

en: Locked
id: Dikunci

en: Web server
id: Server Web

en: Errors
id: Kesalahan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Dashboard
id: Dasbor
