DevShop Devmaster (7.x-1.03-rc6) - en to nl translation catalogue (52 entries)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Enable
nl: Inschakelen

en: URLs
nl: URL's

en: unknown
nl: onbekend

en: Projects
nl: Projecten

en: Version
nl: Versie

en: administer projects
nl: projecten beheren

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Message
nl: Bericht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: name
nl: naam

en: Paths
nl: Paden

en: Error
nl: Fout

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Web Server
nl: Webserver

en: Other
nl: Andere

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Log in
nl: Inloggen

en: IP Address
nl: IP-adres

en: Close
nl: Sluiten

en: Root
nl: Basis

en: Queued
nl: In de wachtrij

en: ago
nl: geleden

en: Source
nl: Bron

en: @time ago
nl: @time geleden

en: Clean
nl: Schoon

en: or
nl: of

en: Access Denied
nl: Geen Toegang

en: Retry
nl: Opnieuw proberen

en: Testing
nl: Tests

en: Environment
nl: Omgeving

en: Base path
nl: Basispad

en: Deploy
nl: Uitrollen

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: Data
nl: Gegevens

en: Web server
nl: Webserver

en: Errors
nl: Fouten

en: Profile Name
nl: Profielnaam

en: Queue
nl: Wachtrij

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Test Type
nl: Testtype

en: Processing...
nl: Bezig...

en: Other...
nl: Andere...

en: Delete Project
nl: Project verwijderen

en: environment
nl: omgeving

en: Run Database Updates
nl: Database-updates uitvoeren

en: Revert all features.
nl: Maak alle features ongedaan.

en: Toggle navigation
nl: Navigatie wisselen
