DevShop Devmaster (7.x-1.11) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Status
tr: Durum

en: Cancel
tr: İptal

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Projects
tr: Projeler

en: Project
tr: Proje

en: Version
tr: Sürüm

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Logs
tr: Kayıtlar

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: View
tr: Görüntüle

en: Paths
tr: Yollar

en: Error
tr: Hata

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Web Server
tr: Web Sunucusu

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Code
tr: Kod

en: Other
tr: Diğer

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Close
tr: Kapat

en: Root
tr: Kök

en: Queued
tr: Sıraya alınan

en: ago
tr: önce

en: Source
tr: Kaynak

en: @time ago
tr: @time önce

en: Features
tr: Özellikler

en: or
tr: ya da

en: Testing
tr: Test ediliyor

en: Base path
tr: Ana yol

en: Deploy
tr: Dağıtım

en: Alias
tr: Takma ad

en: Locked
tr: Kilitli

en: Data
tr: Veri

en: Web server
tr: Web sunucusu

en: Errors
tr: Hatalar

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Dashboard
tr: Pano

en: Processing...
tr: İşleniyor...

en: Other...
tr: Diğer...
