DevShop Devmaster (7.x-1.40) - en to pt translation catalogue (56 entries)

en: Home
pt: Início

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Habilitar

en: URLs
pt: URL

en: unknown
pt: desconhecido

en: Servers
pt: Servidores

en: Documentation
pt: Documentação

en: Projects
pt: Projetos

en: Project
pt: Projeto

en: Version
pt: Versão

en: administer projects
pt: administrar projetos

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Logs
pt: Registros do sistema

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: name
pt: nome

en: Paths
pt: Endereços

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: Create
pt: Criar

en: Web Server
pt: Servidor Web

en: Details
pt: Detalhes

en: Code
pt: Código

en: Other
pt: Outros

en: Backups
pt: Cópias de Segurança

en: General Settings
pt: Configurações Gerais

en: Log in
pt: Entrar

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Close
pt: Fechar

en: Root
pt: Raiz

en: Queued
pt: Enfileirado

en: ago
pt: atrás

en: @time ago
pt: @time atrás

en: Clean
pt: Limpar

en: or
pt: ou

en: Access Denied
pt: Acesso Negado

en: Testing
pt: Testando

en: Add environment
pt: Adicionar um ambiente

en: Environment
pt: Ambiente

en: Base path
pt: Caminho base

en: current
pt: atual

en: Alias
pt: Apelido

en: Locked
pt: Bloqueado

en: Data
pt: Dados

en: Web server
pt: Servidor web

en: Errors
pt: Erros

en: Profile Name
pt: Nome do perfil

en: Database server
pt: Servidor de Banco de Dados

en: Queue
pt: Fila

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Dashboard
pt: Painel

en: Other...
pt: Outro...

en: Delete Project
pt: Excluir Projeto
