DevShop Devmaster (7.x-1.50-rc4) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Projects
fa: پروژه‌ها

en: Project
fa: پروژه

en: Version
fa: نسخه

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Logs
fa: وقایع ثبت شده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: View
fa: مشاهده

en: Paths
fa: مسیرها

en: Error
fa: خطا

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Create
fa: ایجاد

en: Active
fa: فعال

en: Details
fa: جزئیات

en: Code
fa: کد

en: Other
fa: ساير

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Log in
fa: ورود

en: IP Address
fa: آدرس IP

en: Close
fa: بستن

en: Root
fa: ریشه

en: ago
fa: پیش

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: or
fa: یا

en: Access Denied
fa: دسترسی ممنوع می باشد

en: Testing
fa: آزمایش

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Locked
fa: قفل شده

en: Data
fa: داده

en: Web server
fa: سرور وب

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Sign Up
fa: عضویت

en: Other...
fa: سایر...

en: Forgot your password?
fa: گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید؟

en: Forgot your Password?
fa: کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟
