DevShop Devmaster (7.x-1.50-rc4) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: unknown
it: sconosciuto

en: Version
it: Versione

en: Tag
it: Etichetta

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Logs
it: Log

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Paths
it: Percorsi

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Create
it: Crea

en: Active
it: Attivo

en: Web Server
it: Server web

en: Details
it: Dettagli

en: Code
it: Codice

en: Other
it: Altro

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Log in
it: Accedi

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Close
it: Chiudi

en: Queued
it: Accodato

en: @time ago
it: @time fa

en: Features
it: Funzionalità

en: or
it: o

en: Testing
it: In fase di test

en: Base path
it: Percorso di base

en: Locked
it: Bloccato

en: Data
it: Dati

en: Web server
it: Server web

en: Errors
it: Errori

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Other...
it: Altro...

en: Forgot your password?
it: Password dimenticata?
