Demo Framework (7.x-1.11) - en to nl translation catalogue (76 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: title
nl: titel

en: Content
nl: Inhoud

en: Group
nl: Groep

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: more
nl: meer

en: More
nl: Meer

en: Tags
nl: Labels

en: Search
nl: Zoeken

en: Quote
nl: Citaat

en: Image
nl: Afbeelding

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Total
nl: Totaal

en: All
nl: Alle

en: Year
nl: Jaar

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: From
nl: Van

en: Sale
nl: Verkoop

en: Price
nl: Prijs

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Button
nl: Knop

en: Redirect
nl: Doorverwijzen

en: Uninstall
nl: Deïnstalleren

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: First Name
nl: Voornaam

en: Last Name
nl: Achternaam

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Add rule
nl: Regel toevoegen

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: author
nl: auteur

en: Theme settings
nl: Thema-instellingen

en: Right Sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: summary
nl: samenvatting

en: image
nl: afbeelding

en: Webform
nl: Formulier

en: Collection
nl: Collectie

en: Apply
nl: Toepassen

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Brand
nl: Merk

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Interests
nl: Interesses

en: Featured
nl: Aanbevolen

en: Left Sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Billing information
nl: Factuurinformatie

en: Organic Group
nl: Organische groep

en: Line items
nl: Factuurregels

en: Order total
nl: Totaal bestelling

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Sub
nl: Subscript

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Fieldset
nl: Veldengroep

en: Cited
nl: Geciteerd

en: Publish on
nl: Publiceer op

en: Unpublish on
nl: Depubliceer op

en: View panes
nl: Vensters bekijken

en: Content pane
nl: Inhoudpaneel

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
nl: Het <em>Hoofdmenu</em> wordt vaak gebruikt om de hoofdonderdelen van de website aan te geven bijvoorbeeld in een menu bovenaan de pagina.

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Unit price
nl: Eenheidsprijs

en: Display path
nl: Weergavepad

en: Asc
nl: Oplopend

en: Determine if this is an OG group.
nl: Bepaal of dit een OG-groep is.

en: Import products.
nl: Producten importeren.
