Demo Framework (7.x-1.18) - en to hi translation catalogue (56 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Images
hi: चित्र

en: title
hi: शीर्षक

en: Content
hi: सामग्री

en: Group
hi: समूह

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: more
hi: और भी

en: More
hi: अधिक

en: Tags
hi: उपनाम

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Help
hi: मदद

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: status
hi: स्थिति

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Year
hi: वर्ष

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: From
hi: से

en: Media
hi: मीडिया

en: Address
hi: पता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Button
hi: बटन

en: Uninstall
hi: स्थापना रद्द करें

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Add rule
hi: नियम जोडें

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: author
hi: लेखक

en: Video
hi: वीडियो

en: image
hi: छवि

en: Sticky
hi: मुख्य

en: Apply
hi: लागू करें

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: More info
hi: अधिक जानकारी

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Cited
hi: उद्धृत

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
