Demo Framework (7.x-1.28) - en to ja translation catalogue (76 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Images
ja: イメージ

en: title
ja: タイトル

en: Content
ja: コンテンツ

en: Group
ja: グループ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: more
ja: 続き

en: More
ja: 続き

en: Tags
ja: タグ

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Quote
ja: 料金

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Help
ja: ヘルプ

en: Total
ja: 合計

en: status
ja: 状態

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Year
ja: 年

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Logo
ja: ロゴ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: From
ja: 送信元

en: Media
ja: メディア

en: Price
ja: 価格

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Button
ja: ボタン

en: Redirect
ja: リダイレクト

en: Uninstall
ja: アンインストール

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Last Name
ja: 姓

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Updated date
ja: 更新日時

en: Add rule
ja: ルールの追加

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: author
ja: 投稿者

en: Video
ja: ビデオ

en: Product
ja: 商品

en: Theme settings
ja: テーマの設定

en: image
ja: 画像

en: Sticky
ja: 固定

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Apply
ja: 適用

en: Subtitle
ja: 見出し2

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Featured
ja: 主な

en: Billing information
ja: 請求情報

en: Order status
ja: 注文ステータス

en: Line items
ja: 品目

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Fieldset
ja: フィールドセット

en: Cited
ja: 引用

en: Publish on
ja: 公開する

en: Unpublish on
ja: 非公開にする

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ja: <strong>メイン</strong>メニューは多くのサイトで、サイト内の主な項目へのリンクのために使われます。最上部のナビゲーションバーとして表示されるのが一般的です。

en: Select any filter and click on Apply to see results
ja: フィルターを選択して適用をクリックし、結果を表示

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Unit price
ja: 単価

en: Order number
ja: 注文番号

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Determine if this is an OG group.
ja: これがOGグループかどうか決定します。
